Dąbki noclegi, informacje, wczasy w Dąbach. Zapraszamy do Dąbek.

Chłopy

Chłopy chałupa

W niewielkiej odległości od Mielna, około kilometrów na zach., zlokalizowana jest niewielka, o rybackim klimacie, wioska – Chłopy. Nie jest to tłumny kurort niby sąsiednie miejscowości Unieście czy Mielno, jest to natomiast sielankowe i ciche letnisko. Z biegiem lat, razem rozkwitem turystyki w sąsiedztwie, Chłopy w podobny sposób tracą własny typowo rybacki nastrój.

Jednakże w odróżnieniu do innych morskich miejscowości osada ta całkowicie została wpisana do rejestru zabytków – aby uratować styl XIX wiecznej wioski rybackiej. Zachowało się w tej okolicy wiele zabytkowych, pochodzących z XIX w. chałup o specyficznej dla tego regionu konstrukcji szachulcowej. Chłopy mają nastrój żywego skansenu, olśniewa to letników, szukających czegoś innego.
Ale miejscowość Chłopy to nie jedynie „skansen” – to także standardowe letnisko z szeroką, piaszczystą i czystą plażą, otoczoną od południa pasem niewysokich wydm, porośniętych trawami oraz lasem sosnowym, stwarzającym, wraz z morskim powietrzem przesyconym jodem swoisty morski mikroklimat. W sezonie kąpielisko jest strzeżone przez ratowników. Niezapomniane doznanie na wczasowiczach sprawia też przystań rybacka – i znajdujące się na plaży łodzie rybackie, można stwierdzić, że w tym miejscu wypoczywa się w cieniu kutrów rybackich. Przystań to też miejsce gdzie można zakupić tanią i zwłaszcza świeżo złowioną rybkę. Wszyscy ci, którzy nie chcą zajmować się na wakacjach samodzielnym smażeniem – na wędzoną i smażoną rybkę zapraszają pobliskie wędzarnie i smażalnie. Ci, którzy chcą przetestować swe zdolności wędkarskie, mogą skorzystać z organizowanych za pośrednictwem miejscowych rybaków rejsach wędkarstwa morskiego.
Tuż przy plaży, zaraz za pasem wydm zlokalizowane są pierwsze domy, gdzie odnaleźć można relatywnie niedrogie noclegi w Chłopach. Zaś baza noclegowa jest szeroka – campingi, domy gościnne, pokoje gościnne, pensjonaty oraz domki wakacyjne – i przystosowana do każdej „kieszeni”. Po pełną ofertę noclegów w Chłopach zapraszam tutaj: www.chlopy.pl/noclegi/wszystkie

Polecamy

Darłówko noclegi w Darłówku

Darłówko noclegi

Wicie nad Morzem

Wicie nad morzem bałtyckim

Domki nad Morzem

domki letniskowe nad morzem