Cisowo
W małej odległości od brzegu Morza Bałtyckiego (ok 2 km), obok jeziora Kopań i Darłowa, na wzniesieniu leży miejscowość Cisowo. Przez kilka stuleci Cisowo było wsią rolniczą.
Dzisiaj Cisowo to również miejscowość urlopowa, nastawiona w zasadzie na agroturystykę.
Cisowo słynie z umiejscowionej we wsi elektrowni wiatrowej. Ze względu na ukształtowanie terenu oraz występujące tutaj warunki pogodowe funkcjonuje tutaj jeden z największych w naszym kraju park wiatraków. Rozpoczynający się w Darłowie szlak turystyczny, przebiegający poprzez Cisowo, a kończący się nad jeziorem Kopań jest zwany Szlakiem Wiatrów.
Kolejny, znacznie dłuższy (ponad 100 kilometrów), to Szlak Zabytków Średniowiecza – biegnie poprzez pobliskie miejscowości (Darłowo, Stary Jarosław, Słowino, Dąbki). Wzdłuż jego trasy zobaczymy pochodzące ze średniowiecza zabytki: zamki, grodziska, kościoły oraz zabytki budownictwa wiejskiego. Na jego szlaku jest również cisowski, ceglany, XIV-wieczny gotycki kościół.
Ażeby dotrzeć do plaży, należy pokonać mniej więcej dwa kilometry lądu. Jednak Cisowo oferuje również pobliże jeziora, na jakim można zajmować się sportami wodnymi i łowić ryby na wędkę. Po okolicy można pospacerować bądź zwiedzać okolicę na dwóch kółkach.
Jeśliby więc, ktoś poszukiwał cichego miejsca do wypoczynku, z dala od miejskiego szumu i huku, a zarazem chce mieć zaplecze w postaci znacznego ośrodka urlopowego z typowymi nadmorskimi atrakcjami (Darłówko, Darłowo), to Cisowo jest kapitalnym wyborem. Wprawdzie, nie ma tutaj hoteli, albowiem noclegi w Cisowie to nade wszystko agroturystyka oraz domki wakacyjne.