Dąbki noclegi, informacje, wczasy w Dąbach. Zapraszamy do Dąbek.

Darłówko

Darłówko

Darłówko – przymorska dzielnica zabytkowego, ślicznego i pamiętającego wieki średnie miasta Darłowo – położona jest nieopodal ujścia rzeki Wieprzy do Bałtyku. Dogodna lokalizacja tuż przy morzu, oddziaływający zdrowotnie przez wzgląd na dużą wilgotność oraz zawartość jodu mikroklimat, uroda i zabytki Darłowa, mnóstwo atrakcji dodatkowo bogata baza gastronomiczna i noclegowa Darłówka powodują, iż od dawna przybywają w to miejsce na odpoczynek tłumy urlopowiczów z Polski i zagranicy.

Na letników oczekuje w letnisku Darłówko piękna plaża – a istotnie dwie, albowiem plaża w Darłówku jest podzielona na wschodnią i zachodnią dzięki uchodzącej w tym miejscu do morza rzekę. Plaża wschodnia jest miejscami odgrodzona od fal Bałtyku większymi kamykami, ale zorganizowano na niej boisko do siatkówki i atrakcje dla naszych latorośli: zjeżdżalnię, trampolinę itp. Plaża zachodnia w większym stopniu sprzyja plażowaniu – jest znacznie rozleglejsza a także piaszczysta, nie ma również kamieni charakterystycznych dla plaży wschodniej. Na plaży zachodniej możemy wypożyczyć sprzęt wodny, względnie skorzystać z propozycji morskich atrakcji.
W sąsiedztwie plaży zlokalizowane są liczne pensjonaty, ośrodki wczasowe i inne obiekty oferujące noclegi w Darłówku. Przeważnie są one nieco droższe od tych, które położone są dalej od plaży, jakkolwiek nie jest to regułą. Opłata za nocleg jest zależna także od typu obiektu oraz standardu pokoju, apartamentu czy domku.
Do największych atrakcji Darłówka należą port i latarnia. Port ma 3 kilometry długości i zbudowano go nad rzeką Wieprzą, tuż u jej ujściem do morza. Port, przede wszystkim rybacki, pełni prócz tego role turystyczne oraz przeładunkowe – cumują tutaj liczne stateczki spacerowe. Jest również celem mnóstwa przechadzek letników. Przy wejściu do przystani jest zlokalizowana również działająca latarnia morska – to wybudowany z cegły budynek z wieżą wysoką na 22 metry. Latarnię zbudowano w 19. wieku a obecnie jest ona przeznaczona do odwiedzania latem.Ciekawostką Darłówka jest ewidentnie most zbudowany na rzece Wieprzy, scalający Darłówko Wschodnie z Zachodnim. Jest to niespotykany w Polsce most o budowie rozsuwanej.Pasjonatów militariów a także motoryzacji powinien zainteresować to, iż w miejscowości tej rok rocznie, w ostatnim tygodniu czerwca tworzony jest Zlot Pojazdów Militarnych.
W Darłowie odkryjemy niemało dobrze uratowanych zabytków. Pośród nich są średniowieczne kościoły a także słynna Kamienna Brama.W samym centrum miasta i na jego obrzeżach przygotowano także różnorodną bazę noclegową. Z przyczyny pewnego oddalenia od Morza Bałtyckiego, noclegi w Darłowie – w południowej jego części i w centrum Darłowa – są zwykle tańsze i stanowią wspaniałą alternatywę dla turystów planujących wakacje w wersji ekonomicznej.

Polecamy

Darłówko noclegi w Darłówku

Darłówko noclegi

Wicie nad Morzem

Wicie nad morzem bałtyckim

Domki nad Morzem

domki letniskowe nad morzem