Dąbki noclegi, informacje, wczasy w Dąbach. Zapraszamy do Dąbek.

Darłowo

Darłowo

Darłowo to czarująca miejscowość usytuowana w niewielkiej odległości od ujścia rzeki Wieprzy do morza, dysponujące cennymi, sławnymi zabytkami architektury a także bujną historią. Darłowo to nie tylko zachwycające zabytki, ale także zdrowotny mikroklimat, 20 km obszernych plaż i nieskażone środowisko.

Magię Darłowa przyciąga rok rocznie tysiące odwiedzających. Przez wzgląd na niewielkie oddalenie od brzegu morskiego, noclegi w Darłowie – w południowym jego fragmencie a także w centrum miasta – są w większości wypadków tańsze więc są doskonałą alternatywę dla letników planujących wczasy w wersji ekonomicznej.
Pierwsze notatki o Darłowie pojawiły się w jedenastego stulecia, kiedy w położeniu dzisiejszego Darłowa istniała osada rybacka, której ludność trudniła się normalnymi dla tego regionu zajęciami – rybołówstwem, żeglarstwem lub tkactwem. Prawa miejskie zostały przyznane z początkiem czternastego stulecia co, nasiliło ożywienie Darłowa i umożliwiło w poł. XIV wieku pobudować zamek książęcy.
W dzisiejszych czasach średniowieczny Zamek Książąt Pomorskich jest oddany do oglądania i pełni rolę muzeum. Nie licząc wystaw stałych, przygotowane tam są bardzo atrakcyjne ekspozycje czasowe. Oprócz tego na zamku aranżowana jest znaczna ilość imprez kulturalnych. Z zabytkowych budowli powinno się jeszcze wyliczyć kościoły: św. Jerzego, św. Gertrudy a także Mariacki czy Kamienną Bramę – szczątki murów miejskich.
Najbardziej znana dzielnica miejscowości Darłowo – Darłówko znajduje się tuż nad Bałtykiem. W Darłówku działa także port turystyczny, przeładunkowy a także rybacki. Odwiedzający mogą podziwiać w tym miejscu jednostki pływające o długości do 75 m i zanurzeniu do czterech metrów. Nieopodal wschodniej części nabrzeża cumują statki spacerowe, oferujące wczasowiczom eskapady po Morzu Bałtyckim. W sąsiedztwie wejścia do portu zlokalizowana jest latarnia morska. W dzisiejszych czasach wieża latarni ma wysokość 22 metry. Latarnię wybudowano w XIX. w. jej wieża była w tamtym czasie dużo niższa i dopiero dodatkowe renowacje uczyniły z niej pełnoprawną latarnię. Obecnie urlopowicze mogą podziwiać stan z 1927 roku, gdy miał miejsce ostatni remont budynku.
Ażeby Jachty, kutry, statki miały szansę wypływać z portu, na rzece pobudowano wyjątkowy, rozsuwany most, łączący Darłówko Wschodnie i Zachodnie. Wypada go obejrzeć, bowiem jest to jedyny taki most w naszym kraju.

Polecamy

Darłówko noclegi w Darłówku

Darłówko noclegi

Wicie nad Morzem

Wicie nad morzem bałtyckim

Domki nad Morzem

domki letniskowe nad morzem