Dąbki noclegi, informacje, wczasy w Dąbach. Zapraszamy do Dąbek.

Gąski

Gąski

Gąski – mała wieś letniskowa, położona na pobrzeżu Bałtyku, pośród pól, z lasem na zachodzie miejscowości, w gminie Mielno. Pierwsze wzmianki o letnisku pochodzą z pierwszej połowy 17. w.
Największą zaletą miejscowości jest dość szeroka, piaszczysta plaża nadmorska, zakończona pasem wydm, uroczo porośniętym roślinnością.

Na plażę w Gąskach wiedzie całkiem dużo zejść – niektóre piaszczyste, inne z niezbyt wysokimi schodami. W pobliżu plaży stoi zbudowana w XIX wieku, wzniosła na przeszło pięćdziesiąt metrów, zabytkowa, mimo to przez cały czas używana latarnia morska. Blask latarni, przy dobrej pogodzie jest zauważalne z odległości prawie ok 36 km. Latarnia jest, tak jak większość latarń polskiego wybrzeża, udostępniona dla zwiedzających – po wspięciu się po stu dziewięćdziesięciu krętych, kamiennych schodków, można cieszyć się ślicznym widokiem na morze, widokiem na letnisko i pobliskie miejscowości. Dodatkowym zabytkiem miejscowości jest zabytkowy Pałac Morski z II połowy XIX stulecia, w którym dzisiaj jest ośrodek wypoczynkowy. Z Gąsek warto udać się na przechadzka plażą do pobliskiej, oddalonej w przybliżeniu ok 2,5 km wczasowiska Sarbinowo. Po przebyciu kolejnych 2 km turysta dojdzie do kolejnego letniska – osady, która nazywa się Chłopy i została w całości wprowadzona do spisu zabytków, z powodu zachowanej zabudowy starej osady rybackiej.
Każdy kto zdecyduje się na wczasy w Gąskach, będzie mógł wybierać pośród wielu odmian noclegów – kempingów, domów gościnnych, kwater, pokoi gościnnych, domów wczasowych czy pensjonatów. Różnorodna ofertę przedstawiającą noclegi w Gąskach znajdziesz na stronie: www.gaski.pl/noclegi/wszystkie

Polecamy

Darłówko noclegi w Darłówku

Darłówko noclegi

Wicie nad Morzem

Wicie nad morzem bałtyckim

Domki nad Morzem

domki letniskowe nad morzem