Jarosławiec
Na środkowym wybrzeżu Morza Bałtyckiego, na klifowym jego brzegu, wśród lasów, blisko dwóch jezior Kopań oraz Wicko umiejscowiona jest letniskowa miejscowość Jarosławiec. W obejmujących Jarosławiec lasach znajdziemy nie tylko normalnie rosnącą sosnę, ale również modrzew, sosnę czarną, daglezję.
Swoisty krajobraz, zatorfione równiny, wydmy i jezioro Wicko chronione są poprzez utworzenie w tej okolicy „Pasa Pobrzeża na zachód od Ustki„, dla chronienia ich zasobów dla wypoczynku oraz turystyki. Do najciekawszych obiektów należą pasy wydm białej i szarej z trawami wydmurzycą oraz piaskownicą, rosną w tej okolicy w szczególności storczyk kruszczyk, mikołajek nadmorski, las dębowo-brzozowy, bór bażynowy.
Z poł. 16. wieku wywodzą się zapisane notatki dotyczące teraźniejszego Jarosławca. W tamtym czasie mieszkańcy osady trudnili się w zasadzie pozyskiwaniem i przerabianiem bursztynu, rybołówstwem.
Turyści zaczęli zjeżdżać do osady pod koniec dziewiętnastego wieku. Wyjątkową ciekawostką była w tamtym czasie rozpościerająca się aż na jeden kilometr o drobnym piasku plaża, na nieszczęście z biegiem lat Morze Bałtyckie zabierało plażę. Rozpoczęto chronić piaszczysty brzeg wznosząc opaskę, niestety morze wyrzucało na plażę kamienie. W 2009 r. przeprowadzono prace mające na celu odtworzenie plaży, przesypano z morza potężne ilości piachu oraz rozsypano go na plaży. Obecnie plaża jest szeroka, piaszczysta a także przyszykowana na przyjęcie jeszcze większej liczby plażowiczów.
Kolejną ciekawostką miejscowości wypoczynkowej stanowi pochodząca z dziewiętnastego wieku latarnia morska, wybudowana w celu zminimalizowania liczby katastrof statków, do których często dochodziło w tym rejonie Morza Bałtyckiego. Pierwszy budynek latarni był zbyt niski, przeznaczono go dla latarników a koło pobudowano wysoką na 33 m okrągłą, ceglaną wieżę. W dzisiejszych czasach latarnię można odwiedzać, na jej wierzchołek prowadzą kręte, drewniane schody.
W miejscowości funkcjonuje rozmaita baza turystyczna, działa w Jarosławcu dużo ośrodków wczasowych, domów wypoczynkowych, pensjonatów oferujących kwatery i pokoje, a też pól namiotowych.