Dąbki noclegi, informacje, wczasy w Dąbach. Zapraszamy do Dąbek.

Łazy

Łazy nad morzem

Łazy nad morzem to urocza wioska zlokalizowana obok Mielna. Szczególne zlokalizowanie między Bałtykiem a dwoma jez. Jamno i Bukowo przyciąga w podobny sposób urlopowiczów i wędkarzy. Jamno – to 9. gdy mówimy o powierzchni jezioro Polski. Pokrywa powierzchnię powyżej dwa tysiące dwieście hektarów. Wbrew znacznej powierzchni to niezmiernie płytkie jezioro.

Średnia głębokość to około 1,5 metra a maksymalna w przybliżeniu 4 metry. Po zbiorniku można też wybrać się na rejs statkiem wycieczkowym.
Na wszystkich pragnących bliskiego kontaktu z naturą czeka Rezerwat Przyrody Łazy. Rezerwat to rejon bagienno lesisty o powierzchni lekko powyżej dwustu dwudziestu ha utworzony w 2007 roku. Zachowuje się w nim ekosystem leśny i torfowiskowy, a w szczególności unikalne i specyficzne dla tego okręgu typy roślin na przykład: woskownicę europejską oraz storczyka Fuchsa. Rezerwat stanowi fragment obszaru chronionego krajobrazu – „Koszalińskiego Pasa Nadmorskiego”.
Dla miłośników kąpieli morskich i słonecznych wartością Łaz jest szeroka, piaszczysta dzika i piękna plaża w Łazach, o dogodnych zejściach do morza, lecz niezbyt szeroka. Charakteryzuje się również nieregularnym kształtem brzegu. Zakończony jest wydmami o niedużej wysokości, porośniętymi urokliwym lasem sosnowym oraz trawami , tymczasem same wejścia są w większości wypadków zaopatrzone w komfortowe schodki. Ów las ma duże cechy lecznicze – wspomaga leczenie górnych dróg oddechowych. Co więcej sąsiedztwo Łaz można podziwiać z wieży widokowej.Tuż za wydmą zlokalizowane są pierwsze budynki – przeważnie są to ośrodki wczasowe, domy gościnne oraz pensjonaty w Łazach. Z nich jest tak naprawdę niedaleko na plażę. Dlatego letnicy, lubiący zakwaterowanie obok plaży i morza, nagminnie wybierają noclegi w Łazach.
Oprócz wielbicieli morskich fal i plażowania, do Łazów – mając na uwadze bliskość dwóch zarybionych, czystych jezior o odpowiednio zagospodarowanych krajach – przyjeżdżają w tę okolicę miłośnicy sportów wodnych (kajakarstwa, kitesurfingu, windsurfingu, żeglarstwa) a również wędkarze. Mogą oni wykupić zezwolenia w Gospodarstwie Rybackim w Mielnie. Upoważniają one do wędkowania na spining oraz na 2 wędki na całym Jamnie – można tu złowić sieję, okonia, węgorza, sandacza. Najwięcej jednakże jest tzw. drobnej ryby.

Polecamy

Darłówko noclegi w Darłówku

Darłówko noclegi

Wicie nad Morzem

Wicie nad morzem bałtyckim

Domki nad Morzem

domki letniskowe nad morzem