Dąbki noclegi, informacje, wczasy w Dąbach. Zapraszamy do Dąbek.

Mielenko

Mielenko

Mielenko to nieduża miejscowość nadmorska polskiego pobrzeża nadbałtyckiego, zlokalizowana w sąsiedztwie (dwa kilometry) wziętego kurortu – Mielna. Mielenko ogromnie różni się od swojego popularnego i tłumnego w sezonie wakacyjnym sąsiada. Dominuje tu spokój oraz cisza, zatem jest to odpowiednie miejsce dla umęczonych zgiełkiem i miejskim harmiderem.

Zobaczymy tu zachwycające widoki – np obrośnięta wiekowymi drzewami lip ulica prowadząca do kurortu Mielno, czy z rzadka napotykane w Polsce, porośnięte potrzebującymi czystego otoczenia porostami, drzewa leszczyny tureckiej tuż przy drodze do Chłopów. Niemniej jednak w przypadku nabrania chętki na nadmorskie muzykę, dyskoteki, puby, atrakcje oraz barwne sklepiki, warto się udać do Mielna choćby pieszo – trwać będzie to z grubsza 20 min. By dojść do Mielna powinno się podążać w kierunku wschodnim, natomiast zachodnim sąsiadem Mielenka, oddalonym o 3km, jest ciekawa wioska Chłopy, wpisana całkowicie do katalogu zabytków.
Plaża w letnisku jest raczej szeroka, piaszczysta, o miałkim piasku (z małym dodatkiem kamyków, jakie w nieznacznie większej porcji znajdują się tylko na samym brzegu, niedaleko wejścia do wody) oraz – co najlepsze – nie tłumna nawet w wakacje. Droga na plażę prowadzi przez las mieszany, przebiegający obok wydm, a zejście na plażę jest łagodne, szerokie, piaszczyste oraz wygodne. Z morskich fal sterczą tak specyficzne dla tego terenu wykonane z drewnianych belek falochrony, gdzie nierzadko odpoczywają mewy.
W zestawieniu z tłumnymi kurortami panuje tu spokój, lecz nie znaczy to, że jest tu pusto i nie ma niczego. Są tutaj smażalnie a także innego typu punkty gastronomiczne, różne stragany oraz baza noclegowa, na którą przeważnie składają się domy gościnne oraz domki wakacyjne i przyczepy kempingowe. Różnorodną ofertę prezentującą noclegi w Mielenku i Mielnie znajdziesz tutaj: www.mielno.com.pl/noclegi/wszystkie

Polecamy

Darłówko noclegi w Darłówku

Darłówko noclegi

Wicie nad Morzem

Wicie nad morzem bałtyckim

Domki nad Morzem

domki letniskowe nad morzem