Dąbki noclegi, informacje, wczasy w Dąbach. Zapraszamy do Dąbek.

Mielno

Mielno ulica

Mielno to prawdopodobnie jeden z najbardziej kojarzonych przez Polaków kurortów morskich na zach. wybrzeżu Morza Bałtyckiego. Nadzwyczajnie interesujące zlokalizowanie niedaleko Morza Bałtyckiego i rozległego jez. Jamno – to ewidentna zaleta Mielna. Mielno jest dodatkowo siedzibą urzędu gminy.

Najcenniejszym plusem miejscowości jest morze. Bałtyk jest naturalnym źródłem jodu – mikroelement ten wspiera utrzymanie w zdrowiu skóry, włosów, paznokci i zębów, jego brak natomiast, prowadzi do niedoczynności tarczycy. Niestety najwięcej tego mikroelementu zawiera powietrze w okresie wiosennych i jesiennych sztormów.
Niemniej jednak Mielno dla większości urlopowiczów to głównie rozległa i strzeżona plaża. Plaża jest piaszczysta, ale gdzieniegdzie leżą na niej nieduże, barwne kamienie. Na plaży letnicy niezwykle często spotkać mogą łodzie rybackie tutejszych rybaków, dla dzieci atrakcją będzie zjeżdżalnia i konstrukcje dmuchane . Z brzegu w morze „wychodzą” drewniane falochrony – miejsce wypoczynku morskich ptaków.
Mielno to pełen ludzi kurort – z okolicznym Uniesciem łączy je promenada wzdłuż której umiejscowiona jest wielka liczba budek z goframi, lodami, kafejek, barów, smażalni a także butików z pamiątkami i miejsc rozrywki. Wieczorową porą letnisko pobrzmiewa dźwiękami wielu dyskotek.
Bliskość jez. Jamno – jednego spośródnajwiększych w kraju – z płytkimi, spokojnymi wodami powoduje że na masową skalę bywają tu amatorzy sportów wodnych: żeglarze, widsurferzy, kitesurferzy, kajakarze. Miejsce to tak samo ochoczo odwiedzają wędkarze – mogą oni wykupić zezwolenie na łowienie ryb w Gospodarstwie Rybackim i czerpać z obfitych w węgorza, sandacza, sieję, okonia, leszcza, szczupaka czy płoć wód. Jezioro to także miejsce pobytu wielu rodzajów ptaków wodnych – natknąć się można na perkozy, łabędzie, czaple siwe i różne gatunki dzikich kaczek.
Wielbiciele historii także znajdą coś co ich zainteresuje – kościół p.w. Przemienienia Pańskiego pochodzący z 15. wieku z wieżą z piętnastego stulecia i barokową, obficie upiększaną kazalnicą z 18. w. Na ul. Kościelnej znajduje się zespół folwarczny z początku XX wieku. Dodatkowo w Mielnie są też 2 bunkry i zabytkowa XIX wieczna wykonana z drewna willa z okrągłą wieżyczką.
Noclegi w Mielnie to w istocie każdy rodzaj zakwaterowania – od pól namiotowych, przez domy gościnne, domy i ośrodki wypoczynkowe, pensjonaty po komfortowe hotele.

Polecamy

Darłówko noclegi w Darłówku

Darłówko noclegi

Wicie nad Morzem

Wicie nad morzem bałtyckim

Domki nad Morzem

domki letniskowe nad morzem