Dąbki noclegi, informacje, wczasy w Dąbach. Zapraszamy do Dąbek.

Piechowice

Piechowice

Po zakończeniu Drugiej Wojny Światowej Dolny Śląsk, razem z jego miasteczkami, znalazł się na obszarze Państwa Polskiego. Wtedy też pojawiła się nazwa Piechowice. Piechowice to miasteczko a także gmina w powiecie Jelenia Góra. W granicach miasteczka znajdują się, dawniej odrębne, wsie Michałowice, Górzyniec, Pakoszów oraz Piastów.

Przeszłość Piechowic sięga XIII w. Na obszarze tym, na rzece Kamiennej, działał młyn wodny – dlatego też, w herbie Piechowic znajduje się młyńskie koło. Po pewnym czasie pojawiło się w Piechowicach tkactwo i szklarstwo, a dodatkowo młyn papierniczy. W XIX wieku powstała, funkcjonująca do dzisiaj huta szkła – współcześnie Huta Szkła Kryształowego Julia.

Piechowice, choć nie aż tak znane niczym Karpacz bądź Szklarska Poręba, są uroczo położone – u podnóży gór, pomiędzy Karkonoszami i Górami Izerskimi, nad niewielką rzeką Kamienną. To znakomite miejsce do uprawiania turystyki tak pieszej jak i rowerowej. Jest w tej okolicy dużo szlaków turystycznych dostępnych dla rowerzystów, a w okresie urlopowym z Jeleniej Góry jeżdżą autobusy MZK przystosowane do przewożenia rowerów.

Gmina Piechowice to znane, w większym stopniu aniżeli miasto – Śnieżne Kotły, Wodospad Szklarki albo karkonoski szczyt Wielki Szyszak (1509 metrów n.p.m.). Znajduje się tu również (Michałowice) Złoty Widok – próg skalny tworzący punkt widokowy.W Mieście, przy głównej ulicy (Żymierskiego 12), warto obejrzeć 700 letniego Cisa, w Górzyńcu „Rezerwat Krokusów” (rozkwitają na przełomie kwietnia i maja), z kolei na ulicy Sudeckiej zlokalizowany jest tunel skalny. Piechowice to także zabytkowy neoromański kościół i, wzmiankowana już wcześniej, Huta Julia.

Piechowice są dobrze skomunikowane – biegnie przez nie droga krajowa nr 3 Świnoujście – Jakuszyce, działa kolej, a także komunikacja autobusowa i MZK z Jeleniej Góry (linie 9, 13, 15). Piechowice to kapitalne miejsce na spędzenie urlopu, wakacji, wczasów albo tylko jednego z długich weekendów, niezależnie od pory roku.

Więcej o Piechowicach przeczytasz pod adresem: http://www.piechowice.com.pl

Polecamy

Darłówko noclegi w Darłówku

Darłówko noclegi

Wicie nad Morzem

Wicie nad morzem bałtyckim

Domki nad Morzem

domki letniskowe nad morzem