Dąbki noclegi, informacje, wczasy w Dąbach. Zapraszamy do Dąbek.

Rusinowo

Rusinowo z lotu ptakaRusinowo to spokojna wioska położona ok 13 km na północ od Darłowa. Wprawdzie miejscowość została założona w niewielkiej odległości od morza, to dziś turystyczna jej część się do niego zbliża – z ulic: Sosnowa, Wczasowa, Bursztynowa, Perełkowa i północna część ul. Letniskowej do plaży jest około kilometra.

Plaża w Rusinowie jest całkiem szeroka (szersza aniżeli w ościennym Jarosławcu) i piaszczysta, a co dla wielu urlopowiczów istotne – niezatłoczona. Do plaży, np z odleglejszych części Rusinowa, można dojechać samochodem, w sąsiedztwie plaży, na placu po dawnym drogowym odcinku lotniskowym znajduje się parking.

Rusinowo to nie historyczne Darłowo i nie odnajdziemy tu wielu zabytków, ale warto odwiedzić miejscowy kościół. Pierwsza świątynia istniała już w XV-tym wieku, ale została rozebrana, a w jej miejsce postawiono (w 1873 roku) ceglany, jednonawowy kościół na planie prostokąta. Przy zachodniej ścianie, po części wtopiona w elewację, znajduje się pięciokondygnacyjna wieża o wysokości 42 metrów, zwieńczona ośmiobocznym hełmem w kształcie ostrosłupa, krytym łupkiem. Na kościelnym chórze ulokowano organy wykonane w 1874 roku.

Rusinowo to typowe, małe letnisko – ożywa latem. Jeżeli szukasz noclegu w Rusinowie do dyspozycji masz głównie: kwatery i pokoje, gospodarstwa agroturystyczne a także domki w Rusinowie. Jeśli zatęsknimy za typowymi nadmorskimi atrakcjami zawsze możemy udać się do pobliskiego Darłowa czy Jarosławca.

Polecamy

Darłówko noclegi w Darłówku

Darłówko noclegi

Wicie nad Morzem

Wicie nad morzem bałtyckim

Domki nad Morzem

domki letniskowe nad morzem