Dąbki noclegi, informacje, wczasy w Dąbach. Zapraszamy do Dąbek.

Sarbinowo

Sarbinowo

Położona wzdłuż ul. Nadmorskiej, paralelnie do morza wieś Sarbinowo, to ponoć najładniejsza wieś gminy Mielno. Współczesne Sarbinowo zlokalizowane jest tuż obok brzegu Bałtyku, jednak nie od zawsze tak było. Dawniej, Sarbinowo leżało ok półtora km od brzegu, jednakże morze podmywało brzeg i żeby chronić wieś w 1910 roku zbudowano mur o długości około jednego km.

Jak się bez trudu można przekonać mur powstrzymał Bałtyk i ciągle możemy zachwycać się miejscowością.
Do dziś zachował się największy zabytek letniska – neogotycki kościół z połowy dziewiętnastego w. Co roku, latem – piętnastego sierpnia urządzany jest w tym miejscu festyn w czasie odpustu – przyciąga on setki turystów. W kościele są także pamiętające 19. stulecie organy, dzięki którym świątynia jest sceną mnogich występów znanych muzyków, śpiewaków operowych, chórów. Oprócz kościoła w Sarbinowie natknąć się można na zabytkowe, XIX-wieczne domy rybackie i pensjonaty z początku wieku XX.
W letnisku, z racji jego położenia, znajdziemy oczywiście piaszczystą a także czystą plażę – świetne miejsce do kąpieli słonecznych oraz morskich. Latem na plaży funkcjonują bary, a dzieci odszukają dla siebie sporo atrakcji.
Ukochaną przez dzieci ciekawostką Sarbinowa jest miniaturowe zoo, umiejscowione w otoczenia głównego skrzyżowania Będzino – Sarbinowo. Na sporym, zielonym, ogrodzonym obszarze łatwo natknąć się można na pawie, bażanty, kury, świnki wietnamskie bądź kozy miniaturki. Wielbicieli koni zaprasza natomiast pobliska, niewielka stadnina.
Z letniska warto udać się w kierunku wschodnim na wycieczkę do sąsiedniego Mielna przez Mielenko, Chłopy – to jedynie siedem kilometrów, a na zachód do latarni morskiej w Gąskach (w przybliżeniu 5 kilometrów).

Jeśli zaintrygowało Państwa Sarbinowo proszę zobaczyć stronę: www.sarbinowo.com.pl/noclegi/wszystkie prezentującą noclegi w Sarbinowie.

Polecamy

Darłówko noclegi w Darłówku

Darłówko noclegi

Wicie nad Morzem

Wicie nad morzem bałtyckim

Domki nad Morzem

domki letniskowe nad morzem