Dąbki noclegi, informacje, wczasy w Dąbach. Zapraszamy do Dąbek.

Unieście

Unieście

Unieście – wypoczynkowa miejscowość przymorska, administracyjnie samodzielna, ale mimo to traktowana przeważnie z Mielnem jako zespół miejscowości. Jest to następstwem tego, iż oba wczasowiska znajdują się blisko siebie, spaja je jedna ulica, wzdłuż której, zbudowano liczne punkty rozrywkowe, obiekty noclegowe, sklepy, punkty gastronomiczne itd.

Granica między miejscowościami uległa zatarciu. Warto rozważyć Unieście wybierając noclegi nad morzem.
Unieście jest nadzwyczajnie ciekawo położone – od płn sąsiaduje z morzem, natomiast od południa – z rozległym jez. Jamno. Nadmorska plaża w miejscowości tej jest szeroka (30-45 m), w większości piaszczysta, z wytyczonym stumetrowym, wakacyjnym kąpieliskiem. Tuż przy brzegu, w morzu zbudowano kiedyś drewniane falochrony, na których zazwyczaj siedzą ptaki, a czasami balansują również wczasowicze pozujący do pamiątkowych fotografii. W sąsiedztwie plaży znajduje się wiele punktów gastronomicznych, barów, smażalni ryb, budek z lodami, goframi.
W Unieściu w latach dziewięćdziesiątych 20. wieku zbudowano morską przystań rybacką, zaopatrzoną w wyciągarkę. tuż przy przystani, na plaży stacjonują łodzie rybackie.
Odwiedzający, którzy nie kochają tłoku na plaży, mogą skorzystać z dobrodziejstw jeziora Jamno. Na brzegach jeziora wybudowano liczne pirsy, ze względu na uprawiane w tym jeziorze sporty wodne. Na Jamnie można pływać na kajakach, łodziach, rowerach wodnych, żeglować itd. Przy długim molo przystani Klubu Morskiego Tramp znajduje się wypożyczalnia sprzętu wodniackiego, stamtąd także, w okresie letnim, zabierani są turyści na wycieczki po jeziorze statkiem Mila.
Mielno wspólnie z Unieściem to duży kurort nadmorski, który – z racji licznych rozrywek, dyskotek, klubów – ukochali sobie wyjątkowo ludzie lubiący taniec, zabawę, muzykę i tak zwane „nocne życie”.
W okresie letnim letnisko może ulokować naprawdę wielu wczasowiczów, gdyż baza noclegowa jest tu bardzo bogata i zróżnicowana. W Unieściu i Mielnie można odnaleźć w zasadzie każdy rodzaj noclegu – o różnym luksusie, poziomie i w zróżnicowanej cenie,  pełną ofertę znajdziesz na stronie: www.uniescie.net.pl/noclegi

Polecamy

Darłówko noclegi w Darłówku

Darłówko noclegi

Wicie nad Morzem

Wicie nad morzem bałtyckim

Domki nad Morzem

domki letniskowe nad morzem