Dąbki noclegi, informacje, wczasy w Dąbach. Zapraszamy do Dąbek.

Wicie

Wicie

Wicie – to ściśle mówiąc maleńka miejscowość letniskowa na naszym środkowym wybrzeżu. Zgodnie z danymi statystycznymi w wiosce na stałe zamieszkuje poniżej 100 mieszkańców.

Wicie leżą naturalnie nad Bałtykiem, ale również na południu wioski znajduje się przybrzeżne jezioro Kopań. Na jeziorze dozwolone jest wędkowanie, można, uprawiać sporty wodne – rozmaite odmiany posiadające w nazwie surfing, żeglarstwo bądź pływać kajakiem. Sąsiedztwo jeziora to również dobre miejsce na spacery i wyprawy rowerowe. Zatem, dla turystów lubiących aktywny wypoczynek, a równocześnie ceniących sobie ciszę i spokój, Wicie to świetne położenie na wakacje czy urlop. Obręb miejscowości Wicie i okolicy stanowi fragment Koszalińskiego Pasa Nadmorskiego – chronionego obszaru.
Plaża w Wiciu jest w większości piaszczysta gdzieniegdzie z drobnymi kamieniami, co więcej jest ona całkiem odludna. Od wsi rozdziela ją pasmo wydm porośnięte standardową wydmową roślinnością – lasem z hegemonią sosny, znajdziemy również sosnę czarną i mikołajka nadmorskiego.
Chociaż wioska jest nieduża i nie ma tu dużo barów, sklepów, budek z hamburgerami i lodami i wielu nadmorskich atrakcji, to nie brakuje ich w sąsiednich: Darłówku, Darłowie (około 10 km) i Jarosławcu (ok 6 km). Wicie domki letniskowe, często z infrastrukturą dla dzieci, to główna oferta noclegowa miejscowości, jednakże dla ceniących sobie komfort przybywa propozycji oferujących apartamenty w Wiciu.

Polecamy

Darłówko noclegi w Darłówku

Darłówko noclegi

Wicie nad Morzem

Wicie nad morzem bałtyckim

Domki nad Morzem

domki letniskowe nad morzem