Do jakich zabiegów można wykorzystać pistolet kosmetyczny?

Do jakich zabiegów można wykorzystać pistolet kosmetyczny?

Pistolet kosmetyczny niektórym pacjentom kojarzy się wyłącznie ze sprzętem do piercingu. Tymczasem profesjonalne pistolety wykorzystywane są w jednym z najbardziej popularnych zabiegów medycyny estetycznej. Sprawdź, kiedy warto skorzystać z tego nowoczesnego rozwiązania!

Pistolet kosmetyczny – nie tylko do przekłuwania skóry

Wykorzystanie pistoletu w piercingu jest kwestią kontrowersyjną. Działa on dość specyficznie: w przeciwieństwie do igły, nie przekłuwa skóry, tylko wbija w nią kolczyk, miażdżąc tkankę i rozrywając ją. W rezultacie łatwiej o niechciane efekty uboczne. Właśnie z tego względu część klientek i klientów wybiera tradycyjne przekłuwanie skory sterylną igłą.

O ile jednak w piercingu pistolet kosmetyczny raczej nie należy do najbardziej precyzyjnych i bezpiecznych metod, o tyle w zabiegach medycyny estetycznej jest odwrotnie. To inny rodzaj pistoletu, którego zadaniem jest wykonanie nakłucia na odpowiednią głębokość i wprowadzenie w skórę specjalnie dobranych koktajli i innych preparatów odżywczych. Pistolet jest tu częścią profesjonalnego urządzenia z komputerowym wyświetlaczem. Wykonywany w taki sposób zabieg to oczywiście mezoterapia igłowa.

 

Mezoterapia igłowa – pistolet czy igła?

Jak sama nazwa wskazuje, mezoterapia igłowa wymaga nakłuć. Jeśli wykonywane są ręcznie za pomocą igły i strzykawki, łatwo o drobne niedokładności. Niestety, nawet niewielkie rozbieżności np. w głębokości nakłucia, osłabiają efektywność zabiegu.

W celu zwiększenia precyzji zabiegu wykorzystuje się pistolety kosmetyczne. Na tej stronie: https://cosmed24.pl/urzadzenia-kosmetyczne-hi-tech/pistolet-do-mezoterapii/ znajdziesz nie tylko profesjonalne urządzenia do mezoterapii wyposażone w funkcjonalne pistolety, ale też elementy wymienne i eksploatacyjne, np. moduły oraz filtry.

Za pomocą urządzenia kosmetycznego wyposażonego w system komputerowy i czytelny wyświetlacz LED specjalista ustawia konkretne parametry zabiegu. Wprowadza m.in. wymaganą głębokość iniekcji, ilość preparatu itp. Dzięki automatyzacji zabieg może zostać precyzyjnie przeprowadzony nawet we wrażliwych miejscach, np. okolicach oczu. W przypadku tradycyjnej igły i strzykawki bezpieczeństwo pacjenta i ostateczny rezultat pozostają wyłącznie w rękach specjalisty wykonującego zabieg.

 

Precyzja i wygoda

Urządzenia wyposażone w pistolet kosmetyczny do mezoterapii igłowej nie tylko podnoszą jakość zabiegów, ale też znacznie ułatwiają pracę specjalisty. To wyjątkowo wygodna forma pracy – wszystko, co tylko można zautomatyzować, zostało tu maksymalnie zautomatyzowane. Wyposażone w ekran LCD urządzenie w czytelny sposób wyświetla parametry zabiegu, które można dowolnie programować. Pistolety kosmetyczne do mezoterapii igłowej zwiększają komfort nie tylko pacjenta, ale też specjalisty wykonującego zabieg. Zminimalizowane ryzyko efektów ubocznych to większe poczucie bezpieczeństwa dla obu stron. To nowoczesne rozwiązanie, po które zdecydowanie warto sięgnąć!

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Spacerowki

Strona: Spacerowki kategoria tematyczna: Dzieci Spacerowki.pl – najlepsze spacerówki dla dzieci | Sklep internetowy Spacerowki.pl to sklep internetowy, który oferuje szeroki wybór najwyższej jakości spacerówek

Czytaj więcej »

mierzeja ośrodek wczasowy

Znaleziony temat: mierzeja ośrodek wczasowy Mierzeja – idealne miejsce na wakacje Jeśli szukasz miejsca na wakacje, gdzie połączysz wypoczynek nad morzem z aktywnym spędzaniem czasu,

Czytaj więcej »

Podobne wpisy

Jak zbudować Twoją Stronę na Dobranoc?

Jak zbudować Twoją Stronę na Dobranoc? to kompleksowy przewodnik, który pomoże Ci zbudować własną stronę internetową. Zawiera on wszystkie niezbędne informacje, które pozwolą Ci stworzyć

0
Would love your thoughts, please comment.x

Headline

Never Miss A Story

Get our Weekly recap with the latest news, articles and resources.

Hot daily news right into your inbox.

Cookie policy
We use our own and third party cookies to allow us to understand how the site is used and to support our marketing campaigns.